Odtiahli sme Vás?

° Ak si nie ste istí, či Vaše vozidlo bolo odtiahnuté našou spoločnosťou, môžete si situáciu overiť na tomto linku alebo na tel. 02/22 11 11 55 či e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

° V prípade podozrenia na neoprávnený odťah je potrebné komunikovať s Policajným zborom SR alebo Mestskou políciou hl. m. Bratislavy.

° Pri každom naložení motorového vozidla si príslušník MsP alebo PZ SR robí svoju fotodokumentáciu o odstránení vozidla, naši pracovníci si zabezpečujú fotodokumentáciu taktiež. To znamená, že v prípade zistenia poškodenia je táto skutočnosť zapísaná v príslušnom protokole.

Ako postupovať, ak sme vám odtiahli vozidlo

Aké dokumenty potrebujete:

° občiansky preukaz technický preukaz vozidla (ak nie ste vlastník vozidla zapísaný v technickom preukaze, potrebujete disponovať splnomocnením alebo spísať čestné vyhlásenie. Čestné vyhlásenie nemusí byť overené notárom - vzor si stiahnete kliknutím sem).

Ak máte všetky potrebné dokumenty:

1. v prípade, ak máte informáciu o tom, že Vaše vozidlo bolo odtiahnuté našou spoločnosťou, môžete priamo navštíviť Areál odťahovej služby na adrese Technická 6, Bratislava (ako sa ku nám dostanete, nájdete v tomto odkaze)

2. v areáli sa ako prvý krok zastavíte pri okienku Mestskej polície, kde s príslušníkom MsP budete riešiť Váš priestupok. Nakoľko Vaše motorové vozidlo stálo buď na mieste, kde tvorilo prekážku cestnej premávky alebo na vyhradenom parkovisku pre vozidlo s konkrétnym evidenčným číslom, prípadne na parkovisku vyhradenom pre osobu so zdravotným postihnutím alebo parkovisku vyhradenom pre vozidlo s konkrétnym parkovacím preukazom, na pokyn vydaný príslušníkom Mestskej polície hl. mesta SR Bratislavy alebo príslušníkom Policajného zboru SR, bolo správcom komunikácie odtiahnuté. Za tento priestupok Vám hrozí v blokovom konaní pokuta do výšky 50€, v prípade závažného dopravného priestupku (neoprávnené parkovanie na mieste vyhradenom pre osoby so zdravotným postihnutím) do výšky 150€.

3. po prejednaní priestupku pristúpite k okienku odťahovej služby

4. cena odťahu od 1.2.2021 je hlavným mestom SR Bratislava stanovená na 130 € a nemôže sa líšiť. Výška prípadnej pokuty v tejto sume nie je zahrnutá a nie je možné platiť poplatok za odťah a pokutu naraz. Vozidlá odtiahnuté do 31.1.2021 platia pôvodnú cenu odťahu vo výške 99 €. Cenu odťahu stanovuje hlavné mesto a sumu odťahu taktiež platíte hlavnému mestu.

5. pokiaľ na úhradu poplatku za odťah nemáte hotovosť ani prostriedky na platobnej karte, môžete dispečera požiadať o vystavenie faktúry.

6. pracovisko odťahovej služby prevádzkuje elektronický systém vybavovania odťahu, odovzdanie odtiahnutého vozidla je spravidla do 30 minút. Na dĺžku vybavenia vplýva najmä počet ľudí čakajúcich na vydanie vozidla.

Kapacita areálu je v súčasnosti 200 vozidiel.